Język angielski jest obecnie bez wątpienia jednym z najszerzej stosowanych i najważniejszych języków na świecie.

Jest językiem urzędowym w bardzo wielu krajach, dzięki czemu jest językiem prawie że uniwersalnym – po angielsku dogadamy się niemalże wszędzie.

Angielski w biznesie również ma ogromne znaczenie właśnie z wymienionego powyżej powodu. W rzeczywistości wielkich korporacji kontrakty ze spółkami z drugiego końca świata są na porządku dziennym, w związku z czym bez dobrej znajomości języka angielskiego znalezienie porządnej pracy może być bardzo utrudnione szczególnie w takich branżach, jak informatyka czy elektronika.

Bardzo często spotykamy się również z dokumentacją techniczną w języku angielskim, co sprawia, że jego znajomości wymaga się nie tylko od osób mających bezpośredni kontakt z kontrahentami. Z tego powodu organizuje się często szkolenia językowe dla firm celem przeszkolenia kadry. Pracownicy dobrze znający język angielski będą znacznie sprawniej pracowali i radzili sobie z dokumentacją. Również często organizuje się kursy językowe w Anglii, dzięki którym można dodatkowo doszlifować język mówiony.

Angielski w Anglii jest bez wątpienia dobrą propozycją dla pracowników, którzy mają duża styczność z klientami z zagranicy. Brytyjski akcent nie jest bowiem najczytelniejszy, przez co słabo obyty z językiem pracownik może mieć poważne problemy ze zrozumieniem wypowiedzi kontrahenta. Angielskiego można się bez problemu uczyć jednak również w Polsce. Między innymi w takich miastach, jak Kraków powstały liczne szkoły językowe, które umożliwiają naukę języka na wszystkich poziomach zaawansowania począwszy od początkującego, po zaawansowany.

W Polsce można się również przygotować do zdania wszystkich najważniejszych egzaminów językowych takich, jak FCE, CAE, CPE czy BEC. Obecnie praktycznie na każdym osiedlu można znaleźć kilka różnych szkół językowych, dzięki czemu bez większych problemów każdy, kto chce pogłębić swoje umiejętności, znajdzie kurs dla siebie.

Fotorelacja

edukacja

kształcenie

szkolenia

kursy

angielski