AIX Jumpstart to specjalistyczne szkolenie dla profesjonalistów zarządzających systemami UNIX.

Kurs jest przeznaczony dla średnio zaawansowanych administratorów systemów UNIX, który zamierzają wspierać system AIX, uruchamiany na procesorach IBM POWER SYSTEMS.
Specjalistyczne szkolenie AIX Jumpstart realizowane w oparciu o doświadczenia IBM, przygotowuje do pracy w środowisku współdzielonego środowiska pracy systemu UNIX dla wielu użytkowników.

Co daje takie szkolenie?
Po ukończeniu szkolenia AIX Jumpstart uczestnik będzie potrafił wykonywać proste komendy AIX, zarządzać plikami i katalogami, wykorzystywać edytor vi, wykorzystywać narzędzia systemowe, zmieniać i ustawiać zmienne systemowe, pisać proste skrypty UNIX. Dodatkowo zdobędzie doświadczenie administracji systemami operacyjnymi UNIX (instalacja i zainicjowanie konfiguracji systemu, zarządzanie użytkownikami i bezpieczeństwem, obsługa sieci i protokołu TCP/IP, tworzenie kopii i odzyskiwanie systemu, operacje na pamięciach masowych, kolejkowanie zadań, LVM, ODM i wiele innych). Szkolenie przeważnie trwa kilka dni, na które obok teorii składają się głównie elementy warsztatowe, oparte na pracy z rzeczywistymi systemami AIX. Szkolenie AIX Jumpstart pozwoli także zebrać doświadczenia w pracy z innymi systemami UNIX, przykładowo HP-UX, Solaris. Szkolenie pozwoli zdobyć oraz ugruntować wiedzę z zakresu zarządzania i uruchamiania systemów UNIX.

Zobacz też: lista szkoleń Tech Data

Specjalistyczne szkolenie IBM w postaci AIX Jumpstart może zostać zwieńczone zdobyciem certyfikatu IBM Certified System Administrator, który jest szczególnie ceniony wśród pracodawców poszukujących administratorów systemowych UNIX (AIX). Certyfikat potwierdzający wiedzę na poziomie AIX to zawsze cenna karta przetargowa w rękach pracownika.

Fotorelacja

szkoła

edukacja

kształcenie

biznes

firma

ibm

certyfikaty