Dzisiejsze czasy na pewno nie należą do łatwych.

Owszem, postęp technologiczny ułatwia nasze życie, ale jednocześnie jakby zanikają więzi międzyludzkie i wszyscy czujemy się dużo bardziej samotni niż kiedyś. Dodatkowo, ciąży na nas duża presja, tak zawodowa jak i osobista, której rzadko jesteśmy w stanie podołać. To wszystko sprawia, że niestety, ale coraz częściej miewamy problemy natury psychicznej. Czasami jest to zwykłe obniżenie nastroju, czasowe załamanie, ale niekiedy może przerodzić się to w coś znacznie poważniejszego, jak na przykład przewlekłą depresję, stany nerwicowo lękowe i tak dalej. 

To jest już rzecz, której absolutnie nie wolno lekceważyć, tylko trzeba coś z nią zrobić. Nie ma się przy tym co łudzić, że to samo przejdzie, bo bez profesjonalnej pomocy najpewniej będzie jeszcze gorzej. Jeżeli potrzebujesz pomocy psychoterapeuty, to naprawdę nie ma się czego wstydzić, bo to zupełnie normalna rzecz i bardzo wielu ludzi z niej korzysta. Psycholog nie jest oczywiście osobą, która rozwiąże za Ciebie Twoje problemy, ale zamiast tego sprawi, że Ty sam będzie potrafił na nie inaczej spojrzeć, jakby z oddali i z dystansu. Czasami jest bowiem tak, że dopiero rada kogoś obcego, zupełnie na pozór niezwiązanego ze sprawą jest w stanie pomóc i wyjść z tej pętli problemów, gdzie jeden wydaje się zależny od drugiego. 

Musimy po prostu nieco inaczej spojrzeć na swoje życie, przestać starać się przypodobać innym, a starać się raczej żyć dla samego siebie. Nie przejmować się tak mocno problemami, a zamiast tego powinniśmy się nauczyć cieszyć nawet z małych rzeczy i doceniać je. Niestety, ale właśnie większość ludzi ma tendencję do tego, by wyolbrzymiać problemy, a nie doceniać szczęścia, natomiast dobrze przeprowadzona psychoterapia powinna pomóc odwrócić to niekorzystne spojrzenie na życie. Nie czekaj aż będzie gorzej zobacz ofertę gabinetu już dziś!

Fotorelacja

psychoterapia

psycholog

lekarz